Gezici kahve servisi-mobil kahveciler

Son zamanlarda heryerde kahveciler açılmaya başladı. Yabancı ve az miktarda yerli kökenli kahve firması şehirlerimizde özellikle tanınmış semt ve caddelerde kahveciler açmaya başladı.

Fakat örneğin Bağdat caddesinde adım başı kahveci (cafe )var. Bu kafelerde kahve Amerika dan pahalı ama genede içiyorlar. Hepsi dolu.

Yani yürüyüş yaparken yemek yesen olmaz ama oturup bi kahve içeyim diyorsun. Kahve pahalı satılsa da yemekten ucuza geliyor.

Amaaaaa, sahil yolunda ve benzeri uzun yürüyüş yollarında oturup bişey içecek yer yok.
Olmaması daha iyi zaten doğal kalması güzel.
Böyle yerlerde bol miktarda banklar var. Bu kanepelerde yürüyüş sırasında oturanlar oluyor.
Otururken canı bir kahve ya da çay içmek isteyenler olursa gezici kahve servisleri yapılabilir.
Örnek derseniz ülkemizde görmedim ama yabancı ülkelerden 2 örnek vereyim.

Bir ingiliz firması pedallı kahve makinaları yapmış ve ünlü kahve firması segafredo nun espressolarını seyyar satıyor. http://www.bikecaffe.com/

Bizdeki seyyar haşlama mısır arabalarının moderni gibi. Motorlu taşıtların giremediği yerlere rahatça girebilir. Eğer Türkiye için kahvenin yanına birde çay makinası konursa iş yapar heralde.

Eğer illa motorlu olsun derseniz motorsikletli olanı da var. Bu da Hollanda dan. Mobiccino firması motosiklet benzeri taşıtların arkasına kurduğu kahve makinaları ile kaliteli kahve satıyor. http://www.mobiccino.com/

Bu firmalar franchise da veriyorlar. Bayisi olmak isteyenler yazabilir.
Kahve ve çayın yanında kurabiye de verilebilir.

Bu arabaların büyükleri minibüs gibi olanları bahçe toplantılarına törenlere kahve servisi olarakta gönderiliyor. Kır düğünleri moda ya onun gibi bişey düzenlenirse davetlilere kahve, çay ve kurupasta ikramları için olan tipleri de var.
Ama böyle işlere ruhsat veriliyormu önce onu öğrenmek gerekir :))

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...